Správny výsledok našli menej ako 3 % účastníkov. A pritom je táto matematická úloha taká jednoduchá!

Hádanky a intelektuálne výzvy sú na internete a sociálnych sieťach veľmi populárne. Hry na myslenie sú skvelý spôsob, ako stimulovať svoj mozog a vyskúšate si svoje matematické schopnosti. Dnes vám prinášame matematickú úlohu, ktorá preverí vaše IQ: nájdite riešenie tejto rovnice do 25 sekúnd! Zvládnete túto výzvu?

V tomto teste je cieľ jednoduchý: vypočítať výsledok poslednej rovnice. Ak chcete uspieť, musíte nájsť hodnoty rôznych prvkov: jablko, zošit a ceruzka.

Myslíte si, že ste dobrí v matematike? Tak to dokáž! Zvládneš túto výzvu? Potom sa do toho pustite!

IQ test: vypočítajte výsledok rovnice za menej ako 25 sekúnd

IQ testy sú skvelým spôsobom, ako otestovať svoje matematické a logické schopnosti tým, že otestujú vašu schopnosť riešiť rovnice. hádanky. Cieľom tejto úlohy je vypočítať výsledok rovnicepomocou jednoduchých predmetov: jablko, zošit a ceruzka.

IQ test - riešenie rovnice jablko kniha ceruzka
IQ test

Hoci sa úloha môže zdať na prvý pohľad ťažká, musíme si uvedomiť, že nejde o hádanku, ale skôr o cvičenie, ktorého cieľom je posúdiť našu inteligenciu. Kľúčom k úspešnému zvládnutiu tohto testu je nájsť hodnotu každého prvku a vypočítať konečný výsledok.

Keď čelíme tomuto typu cvičenia, je dôležité, aby sme si našli čas na premyslenie možných riešení a aby sme dôkladne preskúmali každý prvok.

Prečítajte si tiež:   7 neprehliadnuteľných znakov, že ste sa stretli so svojou spriaznenou dušou

Použitie matematických nástrojov, ktoré máme k dispozícii, nám môže pomôcť pri hľadaní správneho výsledku a najlepšie je, ak začneme s jednoduchým problémom, než prejdeme na zložitejšiu otázku. Po nájdení riešenia môžeme prejsť k ďalšej fáze testu IQ.

Riešenie vašej matematickej úlohy je odhalené!

Správna odpoveď je 7! Vďaka vytrvalosti a tímovej práci ľudia našli riešenie podrobným popisom každého riadku.

Prvý riadok naznačoval, že každé jablko má hodnotu 5, druhý, že libra má hodnotu 8 a tretí, že každá ceruzka má hodnotu 10.

Nakoniec výpočet v poslednom riadku dal správnu odpoveď: jablko (5) – kniha (8) + ceruzka (10) = 7.

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa chopili tejto úlohy a strávili čas hľadaním riešenia.

Prečítajte si tiež:   Syndróm zachraniteľa v láske: 6 jasných znamení, ktoré by vás určite mali upozorniť!

Neváhajte zdieľať túto výzvu na sociálnych sieťach, aby sa jej mohli chopiť aj ostatní.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Správny výsledok našli menej ako 3 % účastníkov. A pritom je táto matematická úloha taká jednoduchá!