Tajomstvá ženskej nevery: Tu je 10 dôvodov a výrečných znakov, ktoré ich vedú k podvádzaniu partnera

Existuje téma, ktorá vždy vzbudzuje veľa zvedavosti a otázok: nevera. Ak sa to týka mužov aj žien, je zaujímavé pozrieť sa na to, čo vedie ženy k nevere. V tomto článku preskúmame 10 dôvodov a znakov, ktoré môžu vysvetliť neveru žien.

1. Nespokojnosť v páre

Jedným z najčastejších dôvodov, ktoré vedú ženy k nevere, je pocit nespokojnosti v ich romantickom vzťahu. Toto môže byť emocionálne alebo sexuálne. Niektoré ženy sa potom snažia túto medzeru vyplniť mimomanželským vzťahom.

Prečítajte si tiež:   Prečo ľudia, ktorí vás priťahujú, odrážajú vaše vnútorné rany? Objavte príčiny!

2. Rutina

Rutina niekedy v páre nastupuje zákerne a môže viesť k určitej monotónnosti a nude. Ženy, rovnako ako muži, môžu byť v pokušení hľadať vzrušenie a novosť žijúci v mimomanželskom vzťahu.

Ako odhaliť rutinu?

 • Nedostatok komunikácie medzi partnermi
 • Znížená náklonnosť a každodenná pozornosť
 • Celkový pocit nudy a únavy
prečo sú ženy neverné
prečo sú ženy neverné

3. Nedostatok sebavedomia

Niekedy sú podvádzané ženy tie, ktoré pochybujú o sebe a o svojej schopnosti potešiť. Preto môžu byť v pokušení hľadať potvrdenie a sebaúcta s iným partnerom pre istotu.

4. Pomsta

Niektoré ženy sa môžu rozhodnúť byť neverné v duchu pomsty po zrade, hádke alebo pocite nespravodlivosti, ktorý pár pociťuje. Z nevery sa potom stáva druh trest uložený inému.

Známky podvádzania manželky kvôli pomste:

 1. Často poukazuje na krivdy svojho partnera
 2. Zdá sa, že je nahnevaná a naštvaná
 3. Voči partnerovi si osvojuje provokatívne správanie

5. Nevyriešené problémy

Pár môže prejsť rôznymi krízami a ťažkosťami. Ak sa niektoré problémy nevyriešia a naďalej vytvárajú napätie a frustráciu, nevera sa môže javiť ako dočasný únik tvárou v tvár týmto ťažkostiam.

Prečítajte si tiež:   7 prekvapivých charakteristík žien, ktoré vyrástli bez otca - objavte ich!

6. Túžba po zvádzaní

Potreba zvádzať a nechať sa zviesť je u ľudí prirodzená. U niektorých žien môže táto túžba po zvádzaní viesť k hľadaniu nových partnerov adrenalín a vzrušenie z dobývania.

Znaky ženy, ktorá sa snaží zviesť:

 • Veľkú dôležitosť prikladá svojmu fyzickému vzhľadu.
 • Často hľadá komplimenty a pozornosť
 • Pred partnerom flirtuje s inými ľuďmi

7. Vplyv okolia

Ľudia okolo ženy môžu ovplyvniť jej voľby a správanie, vrátane nevery. Ak majú niektorí priatelia alebo známi mimomanželské pomery a zdajú sa byť naplnení, môže to tak byť povzbudzovať ženy, aby nasledovali ich príklad.

8. Nevyslovené a frustrácie

Často sa v páre časom nahromadia nevypovedané veci a frustrácie. Tieto pocity môžu viesť k postupnému zhoršovaniu vzťahu a povzbudzovať ženu, aby hľadala útechu a počúvanie u iného muža.

Prečítajte si tiež:   Prečo ľudia, ktorí vás priťahujú, odrážajú vaše vnútorné rany? Objavte príčiny!

Aké sú tieto nevypovedané slová a frustrácie?

 1. Nedostatok komunikácie o potrebách a očakávaniach každého
 2. Nenávisť kvôli porušeným sľubom alebo minulým zradám
 3. Vzájomné nedorozumenia a pocit nespravodlivosti

9. Nedostatok odhodlania

Ak žena cíti nedostatok záväzku a vážnosti od svojho partnera, môže byť v pokušení hľadať si iný vzťah, aby sa emocionálne ochránila. Nevera potom môže byť spôsob, ako sa vzdialiť voči svojmu partnerovi.

10. Sexuálna nespokojnosť

Nakoniec, ženy môžu byť neverné kvôli sexuálnej nespokojnosti v páre. Táto potreba naplnenia ich môže viesť k hľadaniu rôznych sexuálnych skúseností s inými partnermi.

Príčin ženskej nevery je mnoho a sú zložité. Je nevyhnutné, aby pár pravidelne a úprimne komunikoval o svojich očakávaniach, túžbach a frustráciách, aby sa predišlo takýmto situáciám.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Tajomstvá ženskej nevery: Tu je 10 dôvodov a výrečných znakov, ktoré ich vedú k podvádzaniu partnera