Tento babský trik je dokonalým riešením pre nastavenie vášho make-upu

Objavte tajomstvo dokonalého make-upu s týmto osvedčeným babským trikom!

Pozrite si toto babský tip čo by bolo ideálne na zafixovanie make-upu a poskytnutie profesionálneho vzhľadu bez použitia komerčných sprejov alebo fixačných prostriedkov. Náš make-up má často tendenciu vyblednúť počas dňa, najmä počas horúcich období. Ak sa chcete vyhnúť týmto nepríjemnostiam, existujú jednoduché a prirodzené riešenia, ktoré vám umožnia udržať si dokonalý make-up po celý deň.

Technika studenej vody predkov

Jednou z najstarších techník, ktorá sa vo veľkej miere používa už desaťročia, je použitieStudená voda nastaviť make-up. Postup:

  1. Make-up naneste ako obvykle (báza, podkladová báza, lícenka, očné tiene atď.).
  2. Pre optimálny účinok naplňte veľkú misku studenou alebo dokonca ľadovou vodou.
  3. Ponorte tvár na niekoľko sekúnd do studenej vody.
  4. Jemne si osušte tvár mäkkým uterákom alebo vatovými tampónmi.
Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

Táto jednoduchá technika umožní make-upu lepšie držať po celý deň. Studená voda totiž sťahuje póry pleti a pomáha fixovať make-up.

Pripravte svoju pleť na lepšiu fixáciu make-upu

Dobrá príprava pleti je nevyhnutná pre zabezpečenie lepšej fixácie make-upu. Tu je niekoľko babských tipov a trikov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dokonale pripravenú pleť:

Uhorková maska

Uhorka je známa pre svoje osviežujúce a hydratačné vlastnosti, vďaka čomu je výborným spojencom na prípravu pleti pred nanesením make-upu. Na výrobu tejto masky jednoducho ošúpte a roztlačte uhorku a potom ju rozotrite na tvár. Nechajte pôsobiť 20 minút, potom pred nanesením make-upu dôkladne opláchnite studenou vodou.

Medová hydratačná kúra

Med je prírodná zložka s mnohými výhodami pre pokožku, vrátane schopnosti hĺbkovo vyživovať a hydratovať. Pred nanesením make-upu naneste na tvár tenkú vrstvu medu, nechajte pôsobiť 15 minút, potom opláchnite vlažnou vodou. Vaša pleť bude dokonale hydratovaná a pripravená prijať make-up.

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

Kávová usadenina peeling

A domáci peeling vyrobený z kávovej usadeniny nielenže odstraňuje odumreté bunky a zjemňuje štruktúru pokožky, ale tiež stimuluje krvný obeh pre pevnejšiu a žiarivejšiu pokožku. Zmiešajte kávovú usadeninu s trochou rastlinného oleja a potom si krúživými pohybmi jemne masírujte tvár. Potom opláchnite vlažnou vodou.

Prírodné mlieka na fixáciu make-upu

Prírodné mlieka sú výbornými pomocníkmi na fixáciu make-upu a predĺženie jeho výdrže počas dňa. Tu je niekoľko jednoduchých a účinných receptov, ktoré môžete použiťprísad aktuálne:

Pleťová voda zo zeleného čaju

Zelený čaj je známy svojimi antioxidačnými vlastnosťami, ktoré chránia pokožku pred voľnými radikálmi. Pripravte si nálev zo zeleného čaju, nechajte vychladnúť a potom prípravok prelejte do rozprašovača. Nastriekajte toto mlieko na tvár po nanesení make-upu. To pomôže zafixovať pigmenty a zabráni ich vyblednutiu počas dňa.

Ružová voda

Ružová voda má hydratačné a tonizujúce vlastnosti, ktoré sú veľmi prospešné pre pokožku. Môžete ho použiť ako fixačný sprej na konci vašej make-upovej rutiny nastriekaním priamo na tvár. Nechajte prirodzene zaschnúť bez toho, aby ste sa dotkli alebo potľapkali po tvári.

Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

Varovanie a praktické rady

Ak sa rozhodnete osvojiť si tieto babské rady na zafixovanie make-upu, odporúča sa dodržať niekoľko opatrení:

  • Vždy si urobte test na alergiu pred použitím prírodnej zložky na pokožku, pretože niektorí ľudia môžu byť na ňu citliví.
  • Pri manipulácii s prísadami a nanášaní make-upu sa uistite, že máte čisté ruky.
  • Domáce pleťové vody neskladujte príliš dlho, pretože sa môžu rýchlo pokaziť. Odporúča sa ich použiť do dvoch týždňov po príprave.
  • Uistite sa, že všetky nádoby a nádoby používané na prípravu vašich pleťových vôd sú čisté a sterilizované.

Osvojením si týchto jednoduchých a prirodzených tipov si budete môcť užívať dlhotrvajúci make-up bez toho, aby ste sa uchyľovali k komerčne dostupným chemickým fixátorom. Okrem toho sa o svoju pokožku postaráte tým, že jej ponúknete procedúry založené na zdravých a výživných zložkách. Neváhajte a podeľte sa o tieto tipy so svojimi blízkymi a pomôžte im objaviť tajomstvá krásy babičiek!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Tento babský trik je dokonalým riešením pre nastavenie vášho make-upu