Test osobnosti: aké hodnoty sú pre vás najdôležitejšie?

Test de personnalité : quelles sont les valeurs les plus importantes à vos yeux

Testy osobnosti sú fascinujúce nástroje, ktoré odhaľujú hlboké črty našej povahy. Používajú sa v mnohých kontextoch: profesionálny nábor, osobný rozvoj, psychológia atď. Test, o ktorom budeme dnes hovoriť, je pomerne zvláštneho druhu, cvičí sa bez námahy, len tak pre zábavu. Cvičenie je jednoduché: pozorujte obrázok a povedzte nám, čo vidíte ako prvé.

Skutočná cesta objavovania nespočíva v hľadaní nových krajín, ale v tom, že máme nové oči. – Marcel Proust

Test osobnosti: aké hodnoty sú pre vás najdôležitejšie?
Test osobnosti

Tento pozorovací test osobnosti je pozvánkou pozrieť sa na svet novým okom, introspekciou.

Ak najprv uvidíte mesiac

Ak by vaše oči okamžite upútala silueta a mesiac, svedčí o osobnosti ukotvenej v pevných princípoch. Vaša integrita a vaša úprimnosť sú piliermi vášho charakteru.

Prečítajte si tiež:   Ako odhaliť manipulatívneho partnera, ktorý je zamilovaný: 7 účinných tipov pre vás

V živote sa posúvate vpred podľa svojich hodnôt, a to v osobnom aj pracovnom živote. Požadujete len ovocie svojej práce, nikdy nezrádzate tých, ktorí sú vám blízki, a preukazujte neochvejnú lojalitu. Vaša úprimnosť je charakterovou črtou, ktorá vás ctí a vzbudzuje rešpekt.

Ak najprv uvidíte tvár v profile

Ak je to tvár človeka, ktorý vás zaujal ako prvý, prezrádza veľkorysú, oddanú a úprimnú osobnosť. Vaše základné hodnoty sú empatia a altruizmus, ktoré sa premietajú do neutíchajúcej štedrosti voči tým, ktorí sú vám drahí.

Ste ochotní obetovať sa pre ich blaho. Okrem toho, vaša oddanosť a vaša neustála prítomnosť z vás robia piliere pre ľudí okolo vás v šťastných, ale aj ťažkých časoch. Vaša úprimnosť je vašou najväčšou vlastnosťou, svedčí o pravosti vašich pocitov a vašich vzťahov.

Prečítajte si tiež:   Syndróm zachraniteľa v láske: 6 jasných znamení, ktoré by vás určite mali upozorniť!

Ak nevidíte žiadny konkrétny tvar

Ak ste nerozoznali mesiac alebo tvár, mohlo by to znamenať nezrelosť. Charakterizuje vás vaša bezstarostnosť, vaša sloboda a určité odpojenie od reality. Žijete vo svojom svete, ľahostajní k problémom každodenného života.

Tento postoj môže byť znakom prílišnej ochrany počas vášho detstva. Avšak váš slobodný duch a vaša nekonformnosť vám umožňujú vidieť veci inak, a to vás robí jedinečnými. Je však čas myslieť na svoju budúcnosť a pozerať sa ďalej dopredu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Test osobnosti: aké hodnoty sú pre vás najdôležitejšie?