Test osobnosti: ako sa vyrovnávate s kritikou? Zistite, čo odhaľuje ako prvé

Testy osobnosti sú dôležitým spôsobom, ako pochopiť, ako ľudia fungujú a reagujú na situácie. Môžu nám pomôcť lepšie sa spoznať a pomôcť nám rásť v našich vzťahoch, kariére a osobnom živote. Tento test osobnosti sa zameriava na to, ako ľudia reagujú na kritiku a je založený namyšlienka, že to, ako ľudia zvládajú tieto situácie, prezrádza veľa o ich osobnosti.

Prostredníctvom tohto testu budete vyzvaní, aby ste sa pozreli na obrázok a povedali, čo ste videli ako prvé. Vaša odpoveď bude potom spojená s rôznymi aspektmi vašej osobnosti. Po dokončení tohto testu získate jasnejšiu predstavu o tom, ako pristupujete ku kritike a ako ovplyvňuje vaše správanie.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako zvládate kritiku? Príďte a zistite prostredníctvom tohto osobnostného testu, ako ovplyvňuje vaše správanie a vašu osobnosť.

Kritika je spôsob, ako zlepšiť svoju produkciu, nie útočiť na vašu osobu

Test osobnosti: ako sa vysporiadate s kritikou
ako sa vysporiadavas s kritikou?

Podľa tohto citátu si urobme tento test, aby sme lepšie pochopili, ako tieto situácie zvládame. Vaša odpoveď poskytne pohľad na aspekty vašej osobnosti a pomôže vám lepšie sa spoznať. Takže ste pripravení objaviť výsledky?

Vnímavosť ku kritike (reprezentovaná neposlušným psom)

Ľudia ktorí pozri najprv nezbedného psa môže byť vnímaný ako vnímavejší ku kritike a s väčšou pravdepodobnosťou využiť túto spätnú väzbu.

byť kritizovaný
byť kritizovaný

Sú schopní ustúpiť, počúvať spätnú väzbu a integrovať ju pokrok.

Chápu, že kritika môže byť konštruktívna a sú ochotní pracovať na svojich slabých stránkach.

Ľudia citliví na kritiku (reprezentovaná agresívnou mačkou)

Ľudia, ktorí ako prví uvidia agresívna mačka môže byť viac citlivý na kritiku.

Môžu sa cítiť zranení alebo napadnutí, keď dostanú negatívnu spätnú väzbu a majú problém rozlíšiť konštruktívnu kritiku od zlomyseľnej kritiky.

reagovať na kritiku
reagovať na kritiku

Títo ľudia možno budú musieť na sebe popracovať sebavedomie a ich schopnosť prijímať kritiku, aby mohli rásť a prekvitať.

Na kritiku reagujte múdro a láskavo

Keď sme si našli čas na pochopenie našej prvotnej reakcie na kritiku, môžeme sa naučiť zaujať pokojnejší a otvorenejší pohľad. Keď urobíme krok späť, môžeme lepšie oceniť situáciu a hľadať konštruktívne riešenia, ako reagovať na kritiku.

Môžeme tiež preskúmať ich silné a slabé stránky a použiť tieto informácie na zlepšenie našej výkonnosti. Vďaka tomuto testu osobnosti sme boli schopní zistiť, ako reagovať na kritiku múdro a benevolentne; zdieľaním tohto testu s našimi priateľmi sa môžeme všetci spoločne naučiť, ako sa vysporiadať s kritikou!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Test osobnosti: ako sa vyrovnávate s kritikou? Zistite, čo odhaľuje ako prvé