Test osobnosti: čo vidíš ako prvé? Zistite, či ste optimistický človek alebo nie

Test de personnalité : êtes-vous une personne optimiste

Svet psychológie je plný nástrojov na lepšie pochopenie našej vlastnej osobnosti. Jedným z nich je test zrakového vnímania, kde vyniknú dve postavy: žena a vták. Ktoré vidíte ako prvé? Vaša odpoveď by mohla prezradiť, či ste optimista alebo nie. Určením prvého čísla, ktoré rozlišujete, môžete objaviť neočakávanú interpretáciu svojej životnej perspektívy.

Naše vnímanie je často odrazom našej vnútornej reality. To, čo na zložitom obrázku vidíme ako prvé, môže veľa napovedať o našej osobnosti.

Test osobnosti: ste optimistický človek
Test osobnosti: ste optimistický človek

Keď ti vták prvýkrát priletí

Ak je to vták, ktorý upútal vašu pozornosť na prvom mieste, pravdepodobne patríte medzi ľudí, ktorí sa neustále pýtajú, aj napriek tým najmenším detailom. Ste jedným z tých, ktorí predvídajú problémy skôr, ako nastanú, až vám niekedy bránia realizovať vaše projekty zo strachu, že sa nezrealizujú. Taký pesimizmus vám môže uškodiť a bolo by pre vás prospešné naučiť sa relaxovať a dôverovať si.

Prečítajte si tiež:   Ako odhaliť manipulatívneho partnera, ktorý je zamilovaný: 7 účinných tipov pre vás

Táto tendencia vidieť pohár skôr poloprázdny ako poloplný môže odrážať nedostatok dôvery vo vaše vlastné schopnosti. Ste diskrétny človek, ktorý sa radšej zdržiava v tieni, než by sa dával dopredu. Vaša veľká zvedavosť je bohužiaľ často brzdená strachom zo zlyhania.

Predstava, že všetko sa môže pokaziť, ťa desí, zo strachu, že sa ocitnete bez ničoho. Je dôležité pochopiť, že život je hazardná hra. Niekedy nedostaneme to, čo chceme, ale platí to aj naopak. Osvojením si pozitívneho postoja zistíte, že v rôznych sférach vášho života môžu nastať neuveriteľné udalosti. Optimizmus je cenná vlastnosť, ktorú treba pestovať. Môže vám to pomôcť dosiahnuť ciele, o ktorých ste si mysleli, že sú nedosiahnuteľné. Môže tiež otvárať nové dvere a vytvárať príležitosti.

Keď sa žena prvýkrát objaví vo vašich očiach

Ak je to žena, ktorú ste si všimli ako prvú, ste s najväčšou pravdepodobnosťou optimistický človek. Často vás považujú za veľkého snílka, pretože máte množstvo snov a ambícií a zdá sa, že vás nič nedokáže odvrátiť od vašej cesty k dosiahnutiu vašich cieľov. Túžite po lepšom živote a bojuješ o to, aby si splnil svoje sny. Aj keď niekedy zažijete sklamanie, neúspech vám nikdy nezabráni ísť si za svojimi snami. Je to úžasný spôsob, ako pristupovať k životu.

Prečítajte si tiež:   Syndróm zachraniteľa v láske: 6 jasných znamení, ktoré by vás určite mali upozorniť!

Máte dôveru v seba a svoje schopnosti. Za tie roky a vaše skúsenosti ste zrealizovali množstvo projektov. Takže viete, čoho ste schopní. Keď narazíte na prekážku, nevzdáte sa a hľadáte spôsoby, ako ju prekonať. Nemyslíš si, že je to nemožné, pokračuješ v boji, kým sa „nemožné nestane možným“.

Toto odhodlanie je obdivuhodné, no odporúča sa aj občas si urobiť prestávky. Ste tak sústredení na dosahovanie svojich cieľov, že sa niekedy zabúdate postarať o seba, čo je rovnako dôležité. Urobiť si čas neznamená vzdať sa. Naopak, ukazuje to, že ste pripravení premýšľať o najlepšom postupe. Malý prestoj vám tiež môže pomôcť pretriediť si projekty, nastaviť si priority. Je to tiež spôsob, ako zlepšiť svoju organizáciu, čo by mohlo urýchliť realizáciu vašich snov.

Prečítajte si tiež:   Ako odhaliť manipulatívneho partnera, ktorý je zamilovaný: 7 účinných tipov pre vás

Najdôležitejšia vec na zapamätanie

Bez ohľadu na to, ktorú postavu ste videli ako prvú, je dôležité si uvedomiť, že každý vnem, každá interpretácia so sebou nesie určitú pravdu, ale nie je to definitívna veta. Všetci máme možnosť vyvíjať sa, meniť sa, učiť sa a rásť. Či už ste ako prvý videli vtáka alebo ženu, pamätajte, že váš pohľad na svet je jedinečný a cenný. Myslite predovšetkým na to, že vaša schopnosť byť optimistom alebo pesimistom je flexibilná a dá sa na nej pracovať. Ako povedal Winston Churchill:

Pesimista vidí ťažkosti v každej príležitosti; optimista vidí príležitosť v každej ťažkosti.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Test osobnosti: čo vidíš ako prvé? Zistite, či ste optimistický človek alebo nie