Test osobnosti: ide mačka hore alebo dole po schodoch? Zistite, čo o vás hovorí vaša odpoveď

test de personnalité : est-ce que le chat monte ou descend les escaliers

V srdci obyčajného obrazu túlavej mačky na schodisku sa v skutočnosti skrýva silný psychologický odhaľovač, ktorý rozdeľuje ľudstvo na dva protichodné klany: optimisti a pesimisti. V závislosti od vášho vnímania smeru, ktorým sa mačka uberá, môže byť odhalená vaša životná filozofia.

Nie je dôležité, na čo sa pozeráš, ale to, čo vidíš. -Henry David Thoreau

Mačka stúpajúca po schodoch: zarytý optimista

Ak váš mozog interpretuje obraz ako obraz mačky lezenie po schodoch, zrejme patríte k veselej kohorte optimistov. Títo jednotlivci neustále hľadajú možnosti, rast a latentný potenciál vo svete okolo nich.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu

Vízia tejto stúpajúcej mačkovitej šelmy je znakom nahor orientovaného ducha, ktorý sa povznáša nad nestálosťami života. Tí, ktorí vnímajú mačku ako lezenie po schodoch, sú často ambicióznytúžiacich dosiahnuť nové výšky bez ohľadu na prekážky, ktoré im stoja v ceste.

test osobnosti: ide mačka hore alebo dole po schodoch
test osobnosti: ide mačka hore alebo dole po schodoch?

Mačka zostupujúca po schodoch: informovaný pesimista

Na druhej strane, ak vnímate mačku ísť dole po schodoch, môžete mať skeptickejší pohľad na život, odrážajúci pesimistickejšiu filozofiu. Tento názor môže byť zakorenený vo vašich životných skúsenostiach alebo možno odrazom určitej opatrnosti získanej z nepriaznivých stretnutí.

Pesimisti nedávajú svoju dôveru ľahko. Oni vypočítať ich pohyby, analyzovať svoje možnosti a často sú skeptickí voči tým, ktorí sa im zdajú príliš ústretoví. Hoci sa tento postoj môže zdať defenzívny, posilňuje ich bystrosť a vhľad do ich vzťahov, a preto je veľmi ťažké ich oklamať.

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch

Zrkadlo duše

Krása tejto analýzy spočíva v tom, že bez ohľadu na to, ktorým smerom sa mačka vo vašich očiach uberá, neexistuje žiadna správna alebo nesprávna odpoveď. Každý vníma svet cez prizmu vlastných skúseností a charakteru. Test mačky na schodoch je len jeden psychologický nástroj okrem iného, ​​ktorých cieľom je pomôcť nám lepšie pochopiť naše vlastné vnímanie a dať ich do perspektívy.

Či už je to mačka, ktorá stúpa po schodoch alebo po nich zostupuje, tento jednoduchý test ponúka fascinujúci pohľad do často neprebádaných hlbín našej psychiky. Pripomína nám, že vnímanie je veľmi osobný fenomén, ktorý formuje množstvo faktorov, vedomých aj nevedomých.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Test osobnosti: ide mačka hore alebo dole po schodoch? Zistite, čo o vás hovorí vaša odpoveď