Test osobnosti: Ktorý prvok vás podľa vás najlepšie reprezentuje? Voľba, ktorá odhalí, kým v živote skutočne ste!

Vlastnosti štyroch hlavných prvkov sa vo väčšej či menšej miere nachádzajú u každého človeka: voda, zem, oheň a vzduch.

Ich podiel do značnej miery určuje individuálne osobnostné charakteristiky, ako je temperament alebo charakter. Určiť, ktorý prvok u vás prevláda a ktoré vlastnosti sú u vás podstatné, vám pomôže v imidžovom teste.

Test osobnosti-Ktorý-prvok-vás-najlepšie-
Test osobnosti

Vyberte si rýchlo a neignorujte výsledok testu. Je založená na vašom výbere a môže veľa povedať o vašich tajných vlastnostiach.

Tvoj obľúbený živel je vzduch?

Test osobnosti – Ktorý prvok vás najlepšie reprezentuje obrázok 1
V tomto teste osobnosti ste si vybrali obrázok č. 1

Vaším živlom je vzduch. Charakteristickými črtami týchto osobností sú ľahkosť, pohyblivosť, večný pohyb vpred, spontánnosť. Sú to spoločenské a očarujúce osobnosti, s ktorými je vždy veľa priateľov.

Máte radi zábavnú spoločnosť a nečinné zábavy. Je ťažké zostať na svojom mieste, rutina je pre týchto ľudí synonymom miznutia. Nedostatok ľudí, ktorí patria k vzdušnému živlu, je nedostatok vážnosti, sú nestabilní.

S touto osobnosťou je ťažké vybudovať si vzťah, pretože ak sú vzťahy trochu nudné a monotónne, potom utečú od nudy a každodenného života, ako by utekali pred ohňom.

Oheň je tvoj obľúbený živel?

Test osobnosti – Ktorý prvok vás najlepšie reprezentuje obrázok 2
V tomto teste osobnosti ste si vybrali obrázok č. 2

Živel ohňa má výrazné vodcovské vlastnosti. Príroda obdarila tieto osobnosti vášnivým temperamentom a túžbou vyčnievať z davu. Je ťažké si to nevšimnúť: robíte všetko preto, aby ste vyzerali lepšie ako všetci ostatní. Ohniví ľudia sú asertívni, energickí a nechcú hrať druhé husle.

Niekedy je ťažké sa s nimi vysporiadať, pretože sú notoricky sebeckí, často nepružní, tvrdohlaví, neschopní konštruktívneho dialógu, považujú len ich názor za jediný správny.

Zem vás priťahuje vo vašej vízii života?

Test osobnosti – Ktorý prvok vás najlepšie reprezentuje obrázok 3
V tomto teste osobnosti ste si vybrali obrázok č. 3

Prvok Zeme je racionálna, múdra bytosť, málo naklonená sentimentalite. V živote to veľmi pomáha: je len málo vecí, ktoré dokážu vyviesť z rovnováhy túto osobnosť. Pozeráte sa na veci triezvo, je takmer nemožné pokaziť sa: máte bystrú myseľ, ktorá vám pomáha čítať v ľuďoch ako v otvorenej knihe.

Nevýhody ľudí s podobným temperamentom sú nadmerná opatrnosť, chlad, neschopnosť prejaviť nežnosť, lásku, pozornosť.

Cítite sa ako ryba vo vode?

Test osobnosti – Ktorý prvok vás najlepšie reprezentuje obrázok 4
V tomto teste osobnosti ste si vybrali obrázok č. 4

Voda je váš živel. Vyznačujete sa zasnením a romantizmom. Milujete ľudí, milujete život, snívate o veľkej a nezištnej láske. V živote sa často stávate obeťou podvodu, pretože v druhých vidíte len to dobré, zatvárate oči pred nedostatkami a niekedy aj neresťami partnera.

Máte silný nástup kreativity: ľudia vodného živlu ľahko vyjadrujú svoje pocity v básňach, obrazoch, hudbe, iných formách umenia. Ďalšia vec, ktorej sa títo ľudia úplne venujú, je rodina. Tieto osobnosti sú veľmi lojálne k svojmu partnerovi a sú pripravené na čokoľvek, keď bránia svoje osobné šťastie.

Prečítajte si tiež:   6 výrečných znamení, že si vás manžel neváži
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Test osobnosti: Ktorý prvok vás podľa vás najlepšie reprezentuje? Voľba, ktorá odhalí, kým v živote skutočne ste!