Tí, ktorí si zvolia túto formu, veľmi zle zvládajú stres pred svojimi deťmi! Si na rade

Prečo je osobnostný test pre rodičov prínosom? Jednotlivcom ponúka možnosť viac objaviť samých seba, prehĺbiť si poznanie svojich povahových vlastností, vkusu a správania. Tento test podporuje pochopenie spôsobu sociálnej a rodinnej integrácie jednotlivca. Hlavným cieľom je posúdiť schopnosť rodičov zvládať stres v prítomnosti svojich detí. Rozlišuje štyri rodičovské štýly tvárou v tvár stresu: autoritatívny, zhovievavý, poučný a afektívny. Výsledky testov poskytujú rodičom cenné údaje o ich reakcii na stres a pomáhajú im optimalizovať kvalitu ich vzťahu s deťmi.

Vyberte si tvar na obrázku a zistite, ako zvládate stres pred deťmi

Test osobnosti: vaša voľba odhalí, aký ste rodič zvládajúci stres
Test osobnosti: vaša voľba odhalí, aký ste rodič zvládajúci stres

Rôzne typy rodičov, ktorí sa vyrovnávajú so stresom

Analytickí rodičia: Ľudia, ktorí si vyberajú dieťa so štvorcom, sú vo všeobecnosti rodičia, ktorí reagujú na stres tak, že si nájdu čas na posúdenie a preskúmanie situácie, kým začnú konať. Hľadajú premyslené a vyvážené riešenia a zároveň zostávajú pokojní tvárou v tvár rodičovským výzvam. Títo rodičia bývajú trpezliví, organizovaní a riešia problémy.

Prečítajte si tiež:   Ako odhaliť manipulatívneho partnera, ktorý je zamilovaný: 7 účinných tipov pre vás

Rodičia, ktorí sú aktívni tvárou v tvár stresu: Ľudia, ktorí si dieťa s krúžkom vyberú, sú často rodičia, ktorí aktívne zvládajú stres. Odolnosť preukazujú hľadaním účinných spôsobov, ako prekonať prekážky v záujme rodiny.

Rodičia otvorenej komunikácie: Ľudia, ktorí si vyberajú dieťa s trojuholníkom, sú zvyčajne rodičia, ktorí uprednostňujú otvorenú komunikáciu pri zvládaní stresu.

Rodičia hľadajú podporu: Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre dieťa s obdĺžnikom, sú často tí, ktorí hľadajú podporu vo svojej sociálnej komunite, keď sa stretávajú so stresom.

Teraz máte lepšiu predstavu o svojom rodičovskom prístupe k stresu vďaka tomuto personalizovanému testu, ktorý vám pomôže pri vašom budúcom rodinnom rozhodovaní. Zvážte tiež zdieľanie tohto testu so svojimi priateľmi!

Prečítajte si tiež:   Syndróm zachraniteľa v láske: 6 jasných znamení, ktoré by vás určite mali upozorniť!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Tí, ktorí si zvolia túto formu, veľmi zle zvládajú stres pred svojimi deťmi! Si na rade