Tri spôsoby, ako udržať magickú ilúziu Santa Clausa pre deti, ktoré už pochybujú o jeho existencii

Ako udržať kúzlo Vianoc živé: Rady pre rodičov, ktorých deti začínajú pochybovať o existencii Santa Clausa

Obdobie Vianoc je pre mladých ľudí, ktorí pevne veria v existenciu Santa Clausa, čarovným časom plným tajomstiev. Keď však deti vyrastú, môžu začať pochybovať o existencii fúzatého muža v červenom. Zachovajte pokoj ! Tu sú tri tipy, ktoré vám pomôžu zachovať túto legendu a urobiť Vianoce pre vaše deti nezabudnuteľnými.

Vytvorte pohlcujúci zážitok s hmatateľnými dôkazmi

Ak chcete zachovať kúzlo Vianoc, nie je nič také, ako vytvoriť pohlcujúci zážitok okolo postavy Santa Clausa. V skutočnosti, čím konkrétnejší a dôveryhodnejší bude dôkaz o jeho prechode, tým menej budú deti naklonené spochybňovať jeho existenciu. Tu je niekoľko nápadov:

  1. Nechajte stopy v snehu alebo múke: Ak žijete v oblasti, kde počas vianočného obdobia sneží, využite príležitosť urobiť si stopy (napodobňujúce stopy Santa Clausa) na zemi vonku alebo dokonca vo vnútri vášho domu. V opačnom prípade jednoducho posypte podlahu trochou múky a nechajte tam uvedené stopy.
  2. Napíšte personalizovaný list v mene Santa Clausa: List napísaný samotným Santa Clausom a adresovaný vášmu dieťaťu bude mať naňho určite čarovný účinok. Nájdite si čas a prispôsobte ho konkrétnymi detailmi, ako sú krstné mená vašich detí, ich vytúžené darčeky alebo dokonca ich dobré skutky vykonané v tomto roku.
  3. Simulujte zvuk zvonov: Môžete napríklad zavesiť pár zvončekov za okno detskej izby a nenápadne nimi cinkať, aby ste simulovali príchod Santových čarovných saní.
Prečítajte si tiež:   Ako odstrániť žltkasté stopy od opaľovacieho krému a chlóru na bielych plavkách? Objavte spoľahlivý trik na obnovenie ich pôvodnej belosti!

Spoľahnite sa na spoluúčasť blízkych a učiteľov

Ak chcete zachovať vieru v Santa Clausa medzi pochybujúcimi deťmi, je tiež dôležité zapojiť do svojho prístupu ľudí okolo nich. Ak sú autoritatívne postavy (ako sú rodičia, starí rodičia, krstní rodičia, učitelia atď.) konzistentní a jednomyseľní, pokiaľ ide o existenciu Santa Clausa, deti budú viac povzbudzované, aby v neho verili napriek ich nerozhodnosti.

Vysvetlite svojim blízkym účel tohto procesu

Aby ste predišli akémukoľvek nedorozumeniu alebo zmätku, jasne vysvetlite svojim blízkym, že chcete vo svojom dieťati zachovať čaro Santa Clausa a že by ste chceli ich spoluprácu. Takto budú vedieť, čo odpovedať, keď budú konfrontovaní s otázkami vášho dieťaťa, a dokonca sa budú môcť aktívne podieľať na realizácii vyššie uvedených tipov.

Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť much a komárov: overené domáce rady pre domácnosť bez škodcov

Budovanie súvislého príbehu

Aby bol príbeh Santa Clausa ešte dôveryhodnejší, je nevyhnutné, aby všetci dospelí zapojení do tohto procesu mali rovnakú verziu príbehu. Deti si tak budú môcť porovnať, čo sa im hovorí, a budú sa utešovať zo súladu medzi príbehmi.

Reagujte na otázky a námietky

Nakoniec je dôležité počúvať svoje dieťa a jeho otázky. Často sa totiž stáva, že deti kladú otázky alebo vyjadrujú pochybnosti o existencii Santa Clausa. Keď nastane táto chvíľa, musíme reagovať taktne a empatiou, aby sme aj naďalej oživovali čaro Vianoc.

Rešpektujte pocity dieťaťa

Keď vám vaše dieťa povie o svojich pochybnostiach o Santa Clausovi, nájdite si čas, počúvajte ho a ubezpečte ho. Ukážte mu, že rozumiete jeho obavám a pozvite ho, aby sa s vami podelil o svoje emócie. To upevní váš vzťah dôvery a uľahčí prenos tohto hravého presvedčenia.

Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť much a komárov: overené domáce rady pre domácnosť bez škodcov

Získajte odpovede na ich otázky

Zoči-voči otázkam vášho dieťaťa si pripravte niekoľko silných argumentov, ktorými odpoviete na jeho obavy a zároveň podnietite jeho fascináciu záhadou okolo postavy Santa Clausa:

  • Ako sa Santa Clausovi podarí rozdať všetky darčeky za jednu noc? Vďaka kúzlu vianočnej nálady a časovému posunu dokáže cestovať rýchlejšie, ako si myslíte.
  • Ako lietajú Santove sane na oblohe? Jeho soby sú magické stvorenia, ktoré mu dávajú schopnosť popierať zákony gravitácie.
  • Prečo sa darčeky niekedy predávajú v obchodoch? Santa Claus spolupracuje s určitými značkami, aby uľahčil distribúciu hračiek a uľahčil si prácu.

Aj keď vaše dieťa začne pochybovať o existencii Santa Clausa, vedzte, že existuje niekoľko tipov, ako túto vieru zachovať. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť pohlcujúci zážitok, zapojiť ľudí okolo nich a zručne odpovedať na ich otázky a zároveň prejaviť pochopenie a empatiu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Tri spôsoby, ako udržať magickú ilúziu Santa Clausa pre deti, ktoré už pochybujú o jeho existencii