Tri znamenia zverokruhu, ktoré majú najbližšie k melanchólii: Poznajte majstrov smútku

Hlboké emócie a tajomstvá smútku: Poznajte tri zverokruhové znamenia, ktoré sú synonymom melanchólie.

V astrológii je každé znamenie zverokruhu spojené s veľmi špecifickými vlastnosťami a osobnostnými črtami. Medzi nimi sa zdá, že niektoré znamenia častejšie než iné často pociťujú určitý smútok alebo melanchóliu. V tomto článku vám predstavíme tri znaky, pre ktoré je často prítomný smútok, ako aj niekoľko vysvetlení, aby ste lepšie pochopili, prečo majú tendenciu prejavovať tieto emócie.

Rak: znamenie, ktoré sa riadi svojimi emóciami

Rak je vodné znamenie ovládané Mesiacom, ktoré má priamy vplyv na naše emócie a náš vnútorný stav. Nie je preto prekvapujúce, že domorodci s rakovinou sú obzvlášť citliví a vnímaví k okolitým energiám. Smútok sa môže vkrádať, keď sa cítia zavalení svojimi emóciami alebo zaplavení negatívnou energiou iných ľudí.

Prečítajte si tiež:   Objavte, ktoré 3 znamenia čínskeho horoskopu čaká úspešný týždeň plný peňazí a lásky od 24. do 30. júna!

Introvertná povaha, ktorá môže zvýrazniť melanchóliu

Rakoviny sú jemné a intuitívne bytosti, ale to ich robí zraniteľnými voči kritike a úsudku od ostatných. Ich plachosť spojená so strachom z toho, že nebudú ocenení alebo pochopení, môžu spôsobiť, že sa stiahnu do seba a pociťujú hlbokú melanchóliu, keď sa cítia nepochopení alebo odstrčení.

Škorpión: znamenie neustáleho hľadania intenzity

Škorpión je ďalšie vodné znamenie, ktorému vládne Pluto, planéta obnovy a transformácie. Toto astrologické znamenie potrebuje emocionálnu intenzitu, aby sa cítilo nažive, čo ich niekedy môže priviesť do búrlivých a ťažkých situácií alebo vzťahov. Keď sa to stane, Škorpión môže zažiť veľký smútok, najmä ak sa snaží pochopiť dôvody svojich rozhodnutí alebo ak sa ocitne v emocionálnej slepej uličke.

Majstri melanchólie: 3 znamenia zverokruhu, ktoré najviac poznajú smútok
Majstri melanchólie: 3 znamenia zverokruhu, ktoré najviac poznajú smútok

Nedôvera a strach zo zrady ako zdroje utrpenia

Domorodci Škorpióni majú veľmi vyvinutý ochranný inštinkt, ako voči sebe, tak voči ľuďom, ktorých milujú. Táto nedôverčivá povaha pramení z ich strachu zo zrady a odmietnutia, čo môže spôsobiť, že sa budú cítiť izolovaní a opustení, aj keď to tak nie je. Škorpiónov smútok má často pôvod v tomto viscerálnom strachu, ktorý im bráni cítiť sa bezpečne v medziľudských vzťahoch.

Prečítajte si tiež:   Tieto dve znamenia zverokruhu už strácajú dôveru v svojho manžela: Pochybnosti sa hlásia o slovo!

Kozorožec: znamenie poznačené váhou povinností

Tretím znamením, pre ktoré je často prítomný smútok, je Kozorožec, zemské znamenie, ktorému vládne Saturn. Na rozdiel od Raka a Škorpióna pochádza melanchólia Kozorožca skôr z pocitu nespokojnosti spojeného s ich osobnými a profesionálnymi ambíciami. Domorodci tohto znamenia majú skutočne tendenciu byť prísni a pripisujú veľký význam svojmu úspechu a zodpovednosti, ktorá z toho vyplýva.

Perfekcionizmus ako zdroj úzkosti a smútku

Kozorožec sa neustále snaží o dokonalosť a nerád sklame alebo zlyhá. Táto vlastná požiadavka sa však môže rýchlo zmeniť na dusivý tlak, ktorý ich vedie k pocitu hlbokého smútku, keď nie sú spokojní s vynaloženým úsilím.

Stáva sa tiež, že Kozorožec sa ocitne v prechodnom období, kedy pochybujú o svojich voľbách a svojom osude bez toho, aby videli príležitosti, ktoré majú k dispozícii.

Prečítajte si tiež:   Tieto dve znamenia zverokruhu už strácajú dôveru v svojho manžela: Pochybnosti sa hlásia o slovo!

Prečo sú niektoré znaky melancholickejšie ako iné?

Je dôležité poznamenať, že všetci jednotlivci, bez ohľadu na ich hviezdne znamenie, môžu zažiť smútok alebo melanchóliu v rôznych obdobiach svojho života. Ako sme však videli pri týchto troch znameniach, určité vlastnosti špecifické pre každé znamenie môžu spôsobiť, že budú mať väčšiu tendenciu zažívať tieto emócie častejšie.

Okrem toho je potrebné vziať do úvahy celú tabuľku narodenia osoby, aby sme pochopili jej emocionálne sklony. Astrológovia totiž vedia, že postavenie planét a iné astrologické prvky pri našom narodení majú významný vplyv na našu osobnosť a naše reakcie na zážitky, ktorými prechádzame.

Životné lekcie spojené s melanchóliou

Je zaujímavé, že tieto znamenia, ktoré môžu viac prežívať smútok, majú z tejto skúsenosti aj dôležité životné lekcie.

Rak sa musí naučiť nevstrebávať negatívne emócie okolo seba a spoliehať sa na svojich blízkych, že budú cítiť pochopenie a podporu.

Škorpión si musí vybudovať dôveru v seba a ostatných, aby nebol neustále podozrievavý, zatiaľ čo Kozorožec sa musí vzdať svojho perfekcionizmu, aby lepšie akceptoval svoje nedokonalosti a nedokonalosti iných.

Všetci máme svoje silné a slabé stránky, ale práve tieto špecifiká robia našu životnú cestu jedinečnou a umožňujú nám nasledovať našu vlastnú cestu vývoja.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Astrológia » Tri znamenia zverokruhu, ktoré majú najbližšie k melanchólii: Poznajte majstrov smútku