Túto chybu by ste rozhodne nemali robiť pri raňajkách, ak chcete schudnúť!

Chudnutie je proces, ktorý je často náročný a plný nástrah. Jedným z najdôležitejších období dňa na úspešné absolvovanie tohto kurzu sú raňajky. A práve pri tomto jedle je nevyhnutné nedopustiť sa určitých chýb, aby ste neohrozili svoje úsilie o chudnutie. V tomto článku vám prezradíme, o aké chyby ide a ako sa im vyhnúť.

Smrteľná chyba, ktorá poškodzuje váš cieľ v chudnutí

Predtým, ako sa do toho pustíme, stojí za to zdôrazniť, že každý človek je iný v tom, ako reaguje na jedlo a metabolizmus. Určité chyby sa však týkajú väčšiny ľudí, ktorí dodržiavajú diétu, aby schudli, a tá, o ktorej tu budeme diskutovať, je jednou z nich. Chybou, ktorú by ste pri raňajkách určite nemali robiť, ak chcete schudnúť, je úplné vyhýbanie sa tukom.

Prečítajte si tiež:   TikTok šíri techniku odbúravania tuku, ale odborník upozorňuje na jej riziká. Existuje iný spôsob, ako schudnúť bez tukov?

Ale prečo je to problém?

Mnohí veria, že vyhýbanie sa akémukoľvek typu tuku pri raňajkách a namiesto toho konzumácia nízkokalorických potravín pomáha vytvárať energetický deficit, ktorý vedie k chudnutiu. Ale v skutočnosti to nie je také jednoduché a vysvetlenia sa z veľkej časti nachádzajú v našom tele.

Tuky nie sú pre telo jednoduchým palivom, ale podieľajú sa na výkone určitého počtu základných funkcií pre ľudské telo. Pomáhajú napríklad regulovať náladu a podieľajú sa na rôznych biochemických procesoch.

Túto chybu by ste rozhodne nemali robiť pri raňajkách, ak chcete schudnúť!
Túto chybu by ste rozhodne nemali robiť pri raňajkách, ak chcete schudnúť!

Chyby spôsobené nedostatkom tuku

Existuje niekoľko dôvodov, prečo úplné vyhýbanie sa tuku pri raňajkách škodí vášmu cieľu chudnutia:

  • Strata energie: Tuky pomáhajú produkovať energiu počas dlhého časového obdobia, čím sa udržuje stabilná hladina energie počas celého dňa. Tukožrúti pri raňajkách často nahrádzajú túto chybu výrobkami s vysokým obsahom pridaných cukrov. To vedie k energetickým skokom, po ktorých nasledujú citeľné poklesy, ktoré v konečnom dôsledku podporujú priberanie alebo ukladanie tuku.
  • Frustrácia: Úplné vyhýbanie sa tukom môže viesť k väčšej chuti do jedla počas dňa. Sýtosť poskytovaná týmito živinami je nevyhnutná na to, aby ste vydržali do ďalšieho jedla bez občerstvenia.
  • Nedostatok vitamínov: Niektoré vitamíny rozpustné v tukoch, ako napríklad vitamín A, D a E, môžu byť správne absorbované iba v prítomnosti tuku.
Prečítajte si tiež:   Ako bojovať proti vráskam a únave? Doprajte si viac vitamínu Q!

Ako túto chybu napraviť a lepšie si poskladať raňajky?

Pri raňajkách je dôležité starostlivo merať príjem tukov. Tu je niekoľko tipov na lepšie zostavenie prvého jedla dňa:

Konzumujte zdravé tuky s mierou

Dôležité pre podporu chudnutia počas raňajok nie je vylúčenie tukov, ale konzumácia tých, ktoré sú telu prospešné v rozumných množstvách. Medzi nimi sú mononenasýtené alebo polynenasýtené mastné kyseliny.

  • Na slanej strane : vyberte si pár plátkov avokáda na celozrnnom toaste, jogurt vyrobený z obyčajného plnotučného mlieka (bez pridaného cukru) alebo dokonca údeného lososa.
  • Na sladkej strane : zahrňte napríklad orechy (mandle, lieskové oriešky, kešu a pod.), ľanové alebo chia semienka do vašich prípravkov, ako sú smoothies alebo misky s čerstvým ovocím.
Prečítajte si tiež:   Ako amazonskí Indiáni využívali maslo Murumuru: Výnimočný prírodný prostriedok proti komárom!

Mierte svoje porcie, aby ste to neprehnali

V závislosti od vašich cieľov v oblasti chudnutia je nevyhnutné kontrolovať porcie tuku, ktoré konzumujete. Napríklad primeraná hrsť orechov je okolo 30 g, čo je ekvivalent odporúčanej dávky.

Hrajte na rozmanitosť a celkovú vyváženosť jedla

Vaše raňajky by mali byť kompletné, vyvážené a pestré, aby umožnili vášmu telu správne fungovať a podporili vaše ciele v oblasti chudnutia:

  • z bielkovinyprítomný napríklad v prírodných mliečnych výrobkoch, údenom lososovi alebo vajciach.
  • z komplexné sacharidyktorý sa nachádza najmä v celozrnných výrobkoch, ovsených vločkách a dokonca aj celozrnnom pečive.
  • z vláknaobsiahnuté najmä v čerstvom ovocí a zelenine, chia semienkach či orechoch.

Aplikovaním týchto zásad na raňajky sa vyhnete obávanej chybe úplného vynechania tuku. To zase umožní lepšiu kontrolu hmotnosti a lepšie celkové zdravie. Je dôležité si uvedomiť, že každý jednotlivec reaguje na diéty inak, takže je nevyhnutné prispôsobiť sa svojmu telu, aby ste našli riešenie, ktoré najlepšie funguje a podporuje chudnutie.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Túto chybu by ste rozhodne nemali robiť pri raňajkách, ak chcete schudnúť!