Túto matematickú výzvu so zápasmi je možné vyriešiť za menej ako 20 sekúnd. Podarí sa ti to?

Hádanky a puzzle hry sú dnes veľmi populárne na sociálnych sieťach a internete. Intelektuálne výzvy sú zábavným spôsobom, ako stimulovať mozog a otestovať našu schopnosť riešiť logické problémy. V tomto teste IQ, pozveme vás, aby ste prijali logickú výzvu: môžete odstrániť dve zápalky, aby bola rovnica správna? Poďme!

IQ test: Odstráňte dve zápalky, aby bola rovnica spravodlivá

IQ testy a hádanky sú výzvy ktoré nám umožňujú otestovať našu schopnosť riešiť problémy. Pri tomto type cvičenia je niekedy potrebné urobiť sériu úprav, aby sa rovnica stala správnou, ako je to v prípade odstránenia dvoch zápaliek.

IQ test - 38+20=10
IQ test: vyrovnajte rovnicu odstránením 2 zápaliek

Ľudia, ktorí skúšajú tieto cvičenia, sa musia dobre sústrediť a dávať pozor na zmeny, ktoré treba urobiť, pretože najmenšia chyba môže ohroziť konečný výsledok. S trochou pozorovania a trochou rozmýšľania však môžeme nájsť riešenie.

Na zvládnutie takej výzvy, ako sú IQ testy a hádanky, je nevyhnutné sústrediť sa. Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, musíte byť pozorní na zmeny, ktoré sa majú vykonať, a nerobiť chyby. Ale ak zostanete bdelí a dôkladne premýšľate, tieto cvičenia máme na dosah.

Riešenie výzvy

Gratulujeme všetkým, ktorí sa chopili výzvy a podarilo sa im nájsť riešenie! Museli ste odstrániť zhodu z 8 a zhodu zo znamienka +, aby ste dostali 30-20=10.

IQ test - 38+20=10 - návod
Riešenie

Neváhajte zdieľať túto výzvu so svojimi priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach, pretože učenie je aj zábava. Takže podľa vašich predstáv, pripravený? Zdieľam!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Túto matematickú výzvu so zápasmi je možné vyriešiť za menej ako 20 sekúnd. Podarí sa ti to?