V čom je v tejto scéne nezvyčajná chyba? Iba 2 % účastníkov ju dokázalo nájsť za menej ako 7 sekúnd.

V tejto vizuálnej výzve môžete vidieť dieťa v jeho dome, ktoré používa gramofón. Okolo neho je niečo, čo logicky nezodpovedá, a on to bude musieť v priebehu niekoľkých sekúnd nájsť. Pozrite sa pozorne na obrázok.

Virálne výzvy sú novým trendom na sociálnych sieťach. V posledných dňoch sa stala virálnou vizuálna výzva, v ktorej musíte nájsť logickú chybu na obrázku za menej ako 5 sekúnd. Aby ste ho prekonali, musíte zaostriť zrak, aby ste videli každý detail ilustrácie.

Virálne výzvy sú na sieťach čoraz populárnejšie. Tisíce používateľov majú záujem o tieto vizuálne hádanky, aby mohli súťažiť so svojimi priateľmi alebo rodinou. Sú aj používatelia, ktorí si chcú otestovať a precvičiť svoje vizuálne a mentálne schopnosti.

Tento typ kognitívnych hier ponúka rôzne témy. V niektorých úlohách musíte nájsť predmet, zviera alebo jednoducho zistiť, či je na určitej ilustrácii chyba. Líšia sa aj náročnosťou, s akou boli navrhnuté.

Vizuálna úloha: dokážete v scéne nájsť chybu?

V tejto vizuálnej úlohe musíte odhaliť, kde sa na obrázku skrýva nezvyčajná chyba, ktorá sa intenzívne hľadá. Prevažná väčšina ľudí považuje túto úlohu za ľahkú, ale len málokto ju zvládne.

chyba vizuálnej výzvy v scéne 1


Čas zohráva kľúčovú úlohu pri ťažkostiach. V tomto prípade bola vizuálna úloha nastavená tak, aby ju bolo možné vyriešiť za 5 sekúnd, čo mnohým používateľom sťažovalo pochopenie toho, že ju predtým nevideli. Ste pripravení?

Táto vizuálna výzva spočíva v tom, aby ste dokázali nájsť, kde je na obrázku skrytá chyba. Na prvý pohľad vidíte, že v jeho dome je chlapec a vedľa neho veľa vecí. Jeden z nich sa mýli.

Aby ste našli chybu, musíte byť bystrí a naplno využívať svoju vizuálnu a mentálnu obratnosť. Je dôležité vidieť každý detail obrazu, ktorý navrhol Genial.Guru, aby ste si ho mohli prezrieť. Nespadnúť do pasce optického klamu, ktorý viedol mnohých používateľov k strate času potrebného na nájdenie hlavného cieľa.

Riešenie vizuálnej výzvy

Podarilo sa vám nájsť nezvyčajnú chybu, ktorá je skrytá v obrázku? Bolo to ľahké? Ak sa nachádzate v tejto časti článku, chcete vedieť, či sa vám podarilo vyriešiť vizuálnu výzvu správnym spôsobom.

chyba vizuálnej výzvy v scéne 2


Ak ste našli chybu skrytú v obrázku, gratulujeme! Táto vizuálna hádanka bola dobrým testom pre používateľov sociálnych médií. V skutočnosti 98 % ľudí nedokázalo dokončiť výzvu v stanovenom čase.

Ak ste chybu nenašli včas, nenechajte sa odradiť. Na obrázku vyššie vidíte, kde sa nachádzala. V budúcnosti sa objavia nové vírusové výzvy, ktoré preveria vaše kognitívne schopnosti.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Vizuálna výzva » V čom je v tejto scéne nezvyčajná chyba? Iba 2 % účastníkov ju dokázalo nájsť za menej ako 7 sekúnd.