Väčšina ľudí, ktorí sa pokúsili vyriešiť tento IQ test, nenašla riešenie za menej ako 30 sekúnd!

Táto matematická hádanka sa stala virálnou ako mnoho IQ testov na stránke, takže ľudia na sociálnych sieťach sú zmätení. Dokážete to vyriešiť?

Riešenie matematických hádaniek môže byť zložité. Čím viac budete cvičiť, tým rýchlejšie ich budete vedieť vyriešiť, najmä ak je času málo. Na prvý pohľad, tieto čísla a rovnice sa môžu zdať komplikovanéale v skutočnosti sú celkom ľahko pochopiteľné, keď si na ne zvyknete.

Ak chcete zlepšiť svoje zručnosti v riešenie problémov, každodenná prax je nevyhnutná. Aby sme vám pomohli začať, vytvorili sme pre vás matematickú hádanku. Riešenie nie je také ťažké nájsť.. Jednoducho použi trochu logiky a nehľadať zložitosť tam, kde nie je. Nie sme tu, aby sme vám dali a IQ test ale len pre vás, aby ste si dopriali chvíľku intelektuálneho oddychu.

Toto matematická hádanka je ideálna pre všetky vekové kategórie, či už ste študent, ktorý sa pripravuje na skúšky, alebo dospelý, ktorý si chce zachovať svoje matematické zručnosti. Navyše, pre rodičov je to zábavný spôsob, ako šikovne zamestnať deti počas víkendu.

IQ test - aké sú hodnoty X a Y
IQ test: aké sú hodnoty X a Y?

Tisíce používateľov internetu sa pokúsili vyriešiť túto hádanku, ktorá sa stala virálnou, ale zatiaľ drvivá väčšina zostala zmätená tým, že sa pokúsila nájsť riešenie za menej ako 45 sekúnd bez úspechu.

Hodnoty x a y sú to, čo potrebujete zistiť v tejto hádanke. Veľa šťastia ! A hlavne sa bavte!

V tomto bode by ste mali mať odpovede. Napriek tomu ich tu odhalíme, aby ste si mohli skontrolovať svoj výpočet.

IQ test - aké sú hodnoty X a Y - riešenie
Riešenie IQ testu

Tu je úplný detail výpočtu, aby ste dospeli k riešeniu a definovali hodnoty X a Y:

  • 3+15 = 18 -> 18/2 = 9
  • 15+7 = 22 -> 22/2 = 11
  • 7+19 = 26 -> 26/2 = 13
  • 9+11 = 20 -> 20/2 = 10
  • Rovnakým spôsobom: 11+13 = 24 -> 24/2 = 12

X sa potom rovná 12

Teraz, keď poznáme hodnotu X (12), môžeme spočítať hodnotu Y: 10+12 = 22 -> 22/2 = 11

Y sa potom rovná 11

Našli ste správnu odpoveď? Radi sme sa s vami podelili o túto matematickú výzvu a dúfame, že sa vám páčilo hľadanie riešenia.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Väčšina ľudí, ktorí sa pokúsili vyriešiť tento IQ test, nenašla riešenie za menej ako 30 sekúnd!