Viete, ktorým z 5 jazykov lásky komunikujete? Zistite!

Zisti, ktorým z 5 jazykov lásky hovoríš a ako ho môžeš využiť na zlepšenie svojich vzťahov.

V romantickom vzťahu má každý svoj vlastný spôsob, ako vyjadriť svoju lásku. Bolo by múdre poznať rôzne formy prejavu lásky, aby sme lepšie porozumeli nášmu partnerovi a ako s ním žiť v harmónii. V tomto článku objavíme 5 jazykov lásky a ako ich identifikovať u vás alebo vášho partnera.

1. Posilňujúce slová

Niektorí ľudia sa potrebujú cítiť milovaní a oceňovaní prostredníctvom slov, či už prostredníctvom úprimných komplimentov, povzbudenia, sladkých slov alebo milostných listov. Pre týchto ľudí sú potvrdzujúce slová tým najjednoduchším a priamym spôsobom, ako im ukázať, že na nich záleží a sú pre nás výnimočné.

Ako rozpoznať tento jazyk?

Všímajte si partnerove reakcie, keď verbálne vyjadrujete svoje pocity. Ak to vyvolá úprimný úsmev, mihotavé oči alebo nadšenú reakciu, môže to byť tak, že potvrdzujúce slová sú jazykom lásky vašej polovičky. Rovnako pozorujte, či si váš partner často nájde čas na to, aby vám povedal, akí ste pre neho dôležitý a čo na vás obdivuje.

Prečítajte si tiež:   Zistite, aké tajomstvá ukrýva vaša duša! Ktorý nákres si všimnete ako prvý vám to prezradí.

2. Kvalitné momenty

U iných sa láska prejavuje najmä spoločne stráveným časom, pri spoločných činnostiach, bez vonkajších rušivých vplyvov (mobil, televízia a pod.). Kvalitné chvíle sú príležitosťou cítiť sa v spojení s partnerom, vymieňať si a vytvárať si vzácne spomienky. Nejde len o spoločné trávenie času, ale podeliť sa o zážitok.

Nájdite signály tohto jazyka

Tento typ komunikácie je veľmi ľahké si všimnúť: ak chce váš partner vždy tráviť čas osamote s vami, plánovať si výlety alebo zdieľať spoločné záujmy, je to určite spôsob, akým vám vyjadruje lásku (& a naopak). Okrem toho venujte pozornosť detailom, ktoré ukazujú, že vášmu partnerovi záleží na kvalite spoločne stráveného času, nielen na kvantite.

3. Darčeky

Pre niektorých ľudí darovanie symbolizuje lásku a náklonnosť, ktorú cítia k svojmu partnerovi. Hmotným darom pripisujú veľkú dôležitosť, pretože ich vnímajú ako odraz myšlienok a úsilia, ktoré vložila ich polovička. Darčeky môžu siahať od tých najjednoduchších (kvetina) až po tie najnáročnejšie (cestovanie, šperky), ale na čom skutočne záleží, je ich symbolický a emocionálny aspekt.

Prečítajte si tiež:   Ako rozpoznať skrytú emocionálnu labilitu? Odpovede, ktoré by vás mohli prekvapiť!

Identifikujte stopy tohto jazyka

Ak rád dostáva prekvapenia aj bez špeciálnej príležitosti, alebo ak si všimnete, že dary, ktoré dostal, si roky necháva, je veľká šanca, že mu tento jazyk vyhovuje. Z vašej strany, ak často premýšľate o tom, čo by ste mohli dať svojmu partnerovi počas nákupov alebo počas cestovania, môže to byť tiež náznak.

4. Poskytované služby

Pre mnohých znamená prejavovanie lásky praktické každodenné činnosti: varenie dobrého jedla, domáce práce, starostlivosť o deti… Nejde len o spoločné plnenie úloh, ale aj o stiahnutie sa a/alebo poskytnutie pomoci v ťažkej situácii. alebo zaneprázdnený čas pre druhú osobu. To ukazuje určitú náklonnosť a dobrú vôľu voči jeho druhej polovici.

Zistite prítomnosť tohto jazyka

Keď váš partner spontánne urobí niečo, čím vám môže pomôcť, bez toho, aby očakával odplatu, je to pre neho nepriamy spôsob, ako povedať „Milujem ťa“. V opačnom smere, ak sa cítite skutočne zmysel pre povinnosť a starostlivosť smerom k vášmu spoločníkovi až do takej miery, že mu vždy chcete uľahčiť život, je veľmi pravdepodobné, že tento jazyk je vaším obľúbeným prostriedkom romantického vyjadrovania.

Prečítajte si tiež:   Zistite, aké tajomstvá ukrýva vaša duša! Ktorý nákres si všimnete ako prvý vám to prezradí.

5. Fyzický dotyk

Nakoniec, niektorí ľudia sa potrebujú fyzicky dotknúť, aby sa cítili milovaní. Môže to zahŕňať objatia, bozky, držanie rúk atď. Tento neverbálny jazyk im stačí na pochopenie lásky a náklonnosti jedného k druhému.

Identifikujte tento jazyk vo svojom partnerovi

Je vaša polovička rada a často s vami v kontakte a prirodzene vyhľadáva dotyky (mimo intímnych chvíľ), aby sa cítila dobre? Ak áno, potom je to pravdepodobne jeho spôsob komunikácie so svojou láskou. Navyše, ak aj vy nachádzate v náručí svojho spoločníka nesmiernu útechu alebo nežné gestá sú pre neho rovnako dôležité ako pre vás, potom už nehľadajte svoj dominantný jazyk prejavov lásky.

Poznať svoj vlastný jazyk lásky, ako aj jazyk nášho partnera je cenné, pretože nám to umožňuje lepšie spolu komunikovať a žiť. Neváhajte sa o tom spolu porozprávať aby ste ešte viac zdokonalili toto vzájomné porozumenie a posilnili vaše romantické puto!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Viete, ktorým z 5 jazykov lásky komunikujete? Zistite!