Vizuálna úloha: máte 5 sekúnd na to, aby ste našli 2 rovnaké dáždniky. Myslíte si, že to zvládnete?

Vizuálne výzvy sú typom hry, v ktorej porovnávate obrázky a hľadáte rozdiely alebo niečo, čo vyzerá rovnako. Tieto typy výziev sú na sociálnych sieťach veľmi obľúbené a môžu byť pre mozog veľkou výzvou. V tejto vizuálnej súťaži máte 5 sekúnd na to, aby ste zo všetkých dáždnikov na obrázku našli dva rovnaké. Myslíte si, že to zvládnete?

Vizuálne testy a optické ilúzie sú neoddeliteľnou súčasťou kognitívnej vedy. Poskytujú zábavnú platformu pre hráčov, ale taktiež môžu vedcom poskytnúť cenné informácie o tom, ako mozog spracováva vizuálne informácie. Optické klamy sú fascinujúcim javom a nájsť v dave dva rovnaké obrazy môže byť veľmi ťažké.

Našou úlohou je nájsť dva dáždniky, ktoré sú úplne rovnaké. Máte na to 5 sekúnd. Môže to znieť jednoducho, ale budete prekvapení, aké ťažké je rozpoznať detaily, ktorými sa dáždniky líšia. Ako sa vám v tejto výzve darí?

Prijmite výzvu: dokážete nájsť 2 rovnaké dáždniky do 5 sekúnd?

nájsť 2 rovnaké dáždniky.
Prijmite výzvu: dokážete nájsť dva rovnaké dáždniky za menej ako 5 sekúnd?

V tejto vizuálnej súťaži máte za úlohu nájsť na obrázku dva rovnaké dáždniky. Máte na to iba 5 sekúnd, takže sa musíte sústrediť a sledovať.

Je ľahké sústrediť sa na prvky, ktoré na vás vyskakujú, ale nájdenie jemných detailov si vyžaduje čas a ďalšie úsilie. Musíme sa zamyslieť a starostlivo preskúmať každý dáždnik, aby sme zistili, čím sa líši od ostatných.

V súvislosti s touto výzvou musíme byť ostražití a prijať ju. Nájsť dva rovnaké dáždniky sa môže zdať ako neprekonateľná úloha, ale so správnym postrehom a sústredením to určite zvládneme!

Riešenie je tu!

Urobili ste maximum pre nájdenie dvoch rovnakých dáždnikov a my vám gratulujeme. Po chvíli hľadania sa teraz môžete dostať na riešenie vizuálnej výzvy. Nižšie je obrázok s odpoveďou.

nájsť riešenie 2 rovnakých dáždnikov
Riešenie je tu!

Tento typ vizuálnych výziev je veľmi populárny na sociálnych sieťach, najmä na Facebooku, Instagrame a Twitteri. Tieto hádanky sú veľmi zábavné a stimulujú mozog účastníkov. Každopádne dúfame, že sa vám táto vizuálna výzva páčila!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Vizuálna výzva » Vizuálna úloha: máte 5 sekúnd na to, aby ste našli 2 rovnaké dáždniky. Myslíte si, že to zvládnete?