WhatsApp: táto nová funkcia skutočne ochráni súkromie používateľov!

Whatsapp : Une nouvelle fonctionnalité pour protéger votre vie privée

S nad 2 miliardy aktívnych používateľov na celom sveteWhatsApp je nepochybne jednou z najpopulárnejších aplikácií na odosielanie okamžitých správ. Táto platforma, ktorá vždy hľadá inovácie, teraz plánuje nahradiť vaše telefónne číslo prezývkou, aby sa uľahčila a ďalej zabezpečila výmena informácií medzi používateľmi.

Nová funkcia na ochranu vášho súkromia

Používanie telefónneho čísla ako primárneho identifikátora na WhatsApp skutočne vyvolalo určité obavy o súkromie a bezpečnosť. Aby sa to napravilo, aplikácia plánuje dať svojim používateľom možnosť výberu a jedinečná prezývka čo umožní ich identifikáciu počas rozhovorov a hovorov.

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie
Whatsapp: Nová funkcia na ochranu vášho súkromia
WhatsApp: Nová funkcia na ochranu vášho súkromia

Ako bude táto nová funkcia fungovať?

Podľa dostupných informácií si používatelia budú môcť vybrať svoju vlastnú prezývku, ktorá sa musí líšiť od tej, ktorú už používajú iní ľudia na platforme. Táto prezývka bude potom viditeľná pre všetky vaše kontakty a výhodne nahradí vaše telefónne číslo.

Táto nová funkcia sa bude zavádzať postupne pre používateľov WhatsApp s počiatočnou testovacou fázou s obmedzenou skupinou pred rozšírením na všetkých predplatiteľov.

Pridávanie nových kontaktov je jednoduché

Zavedením prezývok by sa malo zjednodušiť aj pridávanie nových kontaktov. Namiesto zdieľania svojho telefónneho čísla môžete jednoducho zdieľať svoju prezývku s ľuďmi, ktorých chcete pridať do svojich kontaktov. Môžete si tak udržať určitý odstup od ľudí, ktorých ešte dobre nepoznáte a vyhnúť sa nechceným hovorom či spamu.

Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

Spôsob, ako sa vyhnúť zneužívaniu zberu údajov

Táto funkcia tiež pomôže v boji proti zneužívaniu zhromažďovania osobných údajov škodlivými spoločnosťami alebo jednotlivcami. Používaním prezývky namiesto svojho telefónneho čísla skutočne znižujete riziko, že sa vaše osobné údaje použijú na reklamné alebo podvodné účely.

Nová funkcia WhatsApp na ochranu súkromia
Nová funkcia WhatsApp na ochranu súkromia

Aký vplyv na používateľskú skúsenosť?

Tým, že umožňuje používateľom WhatsApp vybrať si prezývku, platforma poskytuje prispôsobenejšie a bezpečnejšie prostredie. Tu sú niektoré z potenciálnych výhod:

  • Anonymita zachovaná: výberom prezývky sa môžete rozhodnúť zostať v anonymite voči určitým kontaktom alebo skupinám.
  • Vylepšená bezpečnosť: nezverejnením svojho telefónneho čísla obmedzíte riziko obťažovania alebo podvodu.
  • Jednoduchosť použitia : často je ľahšie zapamätať si prezývku ako telefónne číslo, najmä ak je originálna alebo prispôsobená vašej osobnosti.
  • Zjednodušená správa kontaktov: pridávanie nových kontaktov sa deje mihnutím oka bez toho, aby ste si museli vymieňať údaje o telefóne.
Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

Otázky zostávajú

Niektoré otázky týkajúce sa implementácie tejto funkcie však zostávajú nezodpovedané. Napríklad :

  1. Ako sa vyhnúť krádeži identity alebo urážlivým prezývkam?
  2. Budú používatelia nútení prejsť na systém prezývok alebo môžu naďalej používať svoje telefónne číslo ako identifikátor?
  3. Ako zaručiť jedinečnosť prezývok medzi miliardami používateľov WhatsApp?
  4. Aké budú postupy pri zmene prezývky v prípade potreby?

Je preto ešte príliš skoro s istotou povedať, že táto funkcia bude plne prijatá a uspokojivá pre všetkých používateľov WhatsApp.

Aký je vplyv novej funkcie WhatsApp
Aký je vplyv novej funkcie WhatsApp?

Trend, ktorý zapadá do súčasného digitálneho prostredia

Používanie prezývok namiesto telefónnych čísel nie je vo svete online komunikácie novinkou. Iné platformy na odosielanie okamžitých správ, ako napríklad Telegram alebo Signal, už ponúkajú podobné systémy, ktoré svojim používateľom umožňujú zachovať si anonymitu a ľahšie ovládať svoj online obraz.

Zdá sa teda, že s touto novou funkciou WhatsApp nasleduje súčasný trend a zároveň sa snaží zlepšiť a zabezpečiť skúsenosti svojich používateľov. Uvidí sa, ako sa platforme podarí nastaviť tento systém efektívnym a spravodlivým spôsobom pre všetkých.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » WhatsApp: táto nová funkcia skutočne ochráni súkromie používateľov!