WhatsApp uvádza novú funkciu na ochranu vašich najcitlivejších rozhovorov!

"Objavte novú funkciu WhatsApp, ktorá poskytuje ešte vyššiu úroveň ochrany vašich súkromných konverzácií a zabezpečuje, že vaše najcitlivejšie rozhovory zostanú tajné."

Aplikácia okamžitých správ WhatsApp sa neustále vyvíja a svojim používateľom ponúka nové funkcie. Jedna z najnovších sa skutočne týka ochrany vašich citlivých konverzácií vďaka šifrovaniu a maskovaniu vymieňaných správ. Táto veľká zmena sľubuje zachovanie vašej dôvernosti počas vašich výmen na platforme.

Očakávaná aktualizácia na posilnenie rešpektovania súkromia

Tvárou v tvár mnohým útokom a kritike týkajúcej sa otázky rešpektovania súkromia online, najmä odhaleniam WikiLeaks v roku 2017 o bezpečnostných chybách v niekoľkých aplikáciách vrátane WhatsApp, sa americká spoločnosť rozhodla prevziať vedenie a ponúknuť svojim používateľom zvýšenú ochranu pozostávajúcu z šifrovať správy počas výmeny, aby sa zabezpečila dôvernosť údajov.

Prečítajte si tiež:   Ako účinne odplašiť mravce z vášho domova: Overené babské rady!

End-to-end šifrovanie: osvedčená technológia

WhatsApp už od roku 2016 ponúka systém end-to-end šifrovania pre vymieňané správy bez ohľadu na ich povahu (text, zvuk, video, dokumenty). Táto technológia teda umožňuje zabezpečiť informácie pri odosielaní príjemcovi tak, aby sa k obsahu správy dostala iba táto osoba.

Napriek tomuto procesu sa však zdá, že niektorým vládam a hackerom sa podarilo preniknúť na servery aplikácie a zachytiť konverzácie. To je dôvod, prečo sa WhatsApp rozhodol ponúknuť aktualizáciu zameranú na zlepšiť súčasné šifrovanie a integrovať nové funkcie na ochranu vašich výmen.

Skrytie citlivých konverzácií: ponorte sa do srdca novej funkcie

Doteraz boli všetky konverzácie na WhatsApp prístupné v chronologickom poradí a bolo možné ich zobraziť jednoduchým kliknutím na meno kontaktu, s ktorým ste četovali. Teraz s touto novou funkciou máte možnosť zneviditeľniť určité diskusie, aby sa nezobrazovali vo vašom zozname správ.

Prečítajte si tiež:   Prekvapivé dôvody, prečo by ste mali pri umývaní jahôd používať jedlú sódu: odborný názor

Ako to funguje ?

Jednoducho vyberte požadovanú konverzáciu a potom v kontextovej ponuke vyberte možnosť „Skryť“. Takže namiesto toho, aby boli klasifikované ako iné kontakty, budú tieto umiestnené v samostatnej sekcii prístupnej iba pomocou hesla alebo odtlačku prsta. Týmto spôsobom, aj keď niekto náhodou bude mať váš telefón, nebude mať prístup k týmto konverzáciám bez vášho súhlasu.

Reverzibilná možnosť nájsť skrytú diskusiu

Neprepadajte panike, ak zmeníte názor a chcete zviditeľniť predtým skrytú konverzáciu, môžete tak urobiť. Jediné, čo musíte urobiť, je prejsť do zabezpečenej sekcie, kde sú uložené skryté diskusie, potom zadať heslo alebo spustiť biometrickú autentifikáciu. Nakoniec vyberte príslušnú konverzáciu a vyberte možnosť „Zobraziť“, aby sa vrátila do zoznamu správ.

Do WhatsApp prichádzajú ďalšie vylepšenia

Aj keď je táto nová funkcia dôležitým krokom vpred smerom k lepšej ochrane údajov a súkromia, je pravdepodobné, že WhatsApp sa bude naďalej vyvíjať a ponúkať ďalšie aktualizácie, aby splnil očakávania svojich používateľov, používateľov a chránil sa pred možným narušením bezpečnosti.

Prečítajte si tiež:   Ako účinne odplašiť mravce z vášho domova: Overené babské rady!

Vyvíja sa tmavý režim

Zdá sa napríklad, že WhatsApp momentálne pracuje na tmavom režime, aby znížil zrakovú únavu pri používaní aplikácie pri slabom osvetlení. Táto možnosť by mohla mať vplyv aj na spotrebu energie smartfónov a tým zachovať ich autonómiu.

Jednoduché skupinové videohovory

Ďalšou prioritou slávnej aplikácie je uľahčenie videohovorov medzi niekoľkými ľuďmi priamym zobrazením ikon účastníkov v používateľskom rozhraní. Okrem toho bude možné jedným kliknutím prepnúť z hlasového hovoru na videohovor bez toho, aby ste museli zložiť a znova vytočiť číslo vášho kontaktu.

WhatsApp: stále líder na trhu okamžitých správ

So svojimi dvoma miliardami aktívnych používateľov vo viac ako 180 krajinách zostáva WhatsApp preferovanou aplikáciou na odosielanie okamžitých správ na komunikáciu s blízkymi a profesionálnymi kontaktmi. Táto nová funkcia na ochranu citlivých konverzácií posilňuje záväzok firmy rešpektovať súkromie a mohla by prispieť k ďalšiemu udržaniu fanúšikov aplikácie.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » WhatsApp uvádza novú funkciu na ochranu vašich najcitlivejších rozhovorov!